vložky do společenských bot

Vložky do společenských bot

 

Formthotics jsou biomechanickou oporou vaší nohy. K jejich přednostem patří:

  • dlouhodobé pohodlí
  • snížení únavy nohy a svalů
  • zvýšené tlumení otřesů
  • zlepšení kontroly pohybu

Formthotics se vyrábějí v různých typech a různých hustotách, aby vyhověly potřebám různých lékařských diagnóz.

 

Burgundy  - nízká hustota
měkké, přizpůsobivé ortotikum. Vhodné pro diabetiky, pacienty se zánětem kloubů, starší pacienty a pacienty s citlivýma nohama. 

 

Blue - střední hustota
pevná, flexibilní ortetická podpora. Vhodné při léčbě kolenních obtíží, bolesti paty, poranění Achillovy šlachy a při bolestech holeňových dlah. Používá se pro biomechanickou kontrolu a stabilizaci nohy a dolní končetiny.

 

Red - vysoká hustota
tvrdé, polotuhé ortotikum. Pro velké zatížení, vhodné pro větší biomechanickou kontrolu, ortotikum je vystaveno velkému, opakovanému nárazu, anebo v případě nadměrného nošení obuvi. 

 

Dual density - kombinovaná hustota
spojení dvou hustot - pevná modrá hmota jako podklad, měkká hmota navrchu.  

 

Work
Stélky jsou konstruovány podobně jako stélky Dual density. Dají se použít do všech typů pracovní obuvi, svojí barevnou kombinací se hodí i do obuvi otevřené.

 

Shock Stop
Spojení dvou hustot - pevná modrá hmota je stejná jako u vložek Dual density, horní vrstva má 5x větší absorbci nárazů. Ideální pro handicapované jedince, po operacích kyčlí, kolen, při degenerativních stavech nohou ...

 

Black - NOVINKA
Nižší pevné stélky vhodné pro větší zátěž. Díky antracitové barvě výborně splývají s obuví. Pro svou dlouhodobou životnost obzvláště vhodné do pracovní obuvi. 

 

Comfort - jedná se o velmi tenké 3/4 vložky, které mají prodlouženou životnost. Svým tvarem se dají používat nejen do bot na běžné chození, ale vejdou se i do dámských společenských bot (boty na podpatku s nízkým nártem, lodičky, speciální boty na tanec, apod.) Vložky se vloží do boty a podlepí lepící páskou v patní části. 

 

Junior jedná se o 3/4 vložky se speciálním designem pro dětské nohy, které nemají vyvinuty klenby. Již při vertikalizaci dítěte ve 2. roce věku je možné v případě potřeby efektivně zasáhnout. Vyrábějí se ve 4 velikostech, opět se vlepují do dětské obuvi.